Ar pigūs automobilių nuomos pasiūlymai yra visuomet patrauklūs?

Foto © Jonathan Brodsky
Kaip civilinėje aviacijoje išpopuliarėjo pigių skrydžių bendrovės, tokios kaip Ryanair, Wizz Air ar EasyJet, automobilių nuomos rinkoje pastaruoju metu pridygo "pigių nuomų" kompanijų. Įdomiausia, kad daugelis jų - ne novatoriškos naujokės, o rinkos gigantų sukurtos antrinės bendrovės, nuomojančios tuos pačius savo automobilius tik už daug mažesnę kainą. Taip atsirado Interrent - pigi Europcar atšaka, Firefly - Hertz vaikas, Avis bando tokią etiketę užklijuoti ant savo Budget prekinio ženklo. Neatsilieka ir gerą reputaciją turinčios vietinės kompanijos, kaip pvz., Portugalijoje - Guerin ir jos "piguška" Drive4Less. Be jau išvardintų yra ir grynai pigią nuomą siūlančių kompanijų, kurios labiau paplitusios pietų Europoje - Ispanijoje, Italijoje. Ikoninis pavyzdys - Goldcar.

Visi mes norime mokėti mažiau - tai natūralu. Jei pirkdami lėktuvo bilietą susitaikome, kad skrisime be draudimo, sėdėsime šalia visą skrydį kriokiančio vaiko, o visa mūsų manta tilps į "cabin bag" dydžio lagaminą, tuo tarpu užsisakydami automobilio nuomą savaitei už 25 EUR (pvz., dabar, spalio 1-8 dienomis, tiek kainuoja mini klasės automobilis Barselonos oro uoste, kompanijoje Firefly) tikimės gauti naują automobilį, pilną draudimo paketą, minimalų užstatą, o dar geriau, kad užstato nebūtų visai, ir neprošal būtų dar nemokamas papildomas vairuotojas. Nusileiskime ant žemės - juk ne už tokią kainą! Ten pat, tuo pačiu metu, toks pat automobilis kompanijoje Sixt kainuoja 131 EUR, o Europcar - 175 EUR. Koks gi skirtumas?

"Pigių nuomų" kompanijos daugiau uždirba iš papildomai parduodamų paslaugų nei iš pačios nuomos:
1) Jau minėto Firefly automobilio draudiminė išskaita, t.y. kliento atsakomybė, yra 1000 EUR. Nenorite pirkti papildomo draudimo - turėkite kortelėje tiek pinigų užstatui. Norite mažesnio užstato - pirkite papildomą draudimą, jo kaina savaitei - apie 152 EUR.
2) Šioje kompanijoje garantuotai permokėsite maždaug 30 EUR už kurą, nes tiek kainuoja jų "pinigų už nepanaudotą kurą grąžinimo" paslauga. Ir ji nėra pasirenkama - tai privalomas mokestis. Jau nekalbant, kad nuomos pradžioje turėsite iš karto nusipirkti visą baką kuro. Tokia štai Firefly kuro politika Ispanijoje.
3) Na, čia jau smulkmena - dar kokie 4 EUR už sutarties sudarymą. Jie taip pat nėra įskaičiuoti į nuomos kainą, reikia susimokėti atskirai.

Taigi, užsisakote paslaugą už 25 EUR, o rezultate sumokate už ją 211 EUR! Arba 59 EUR + užmarinuojate pusei mėnesio dar 1000 EUR užstatui. Ne tokia jau ir pigi ta "pigi nuoma". Džiaukitės, kad šiuo atveju nors rida neribojama. Ridos ribojimas - tai dar vienas pigių kompanijų arkliukas, pvz., Budget Vokietijoje arba Drive4Less Portugalijoje. Pasirinkus pigų variantą, būtina pasidomėti draudimo, kuro ir leidžiamo pravažiuoti kilometražo sąlygomis.

Mano patarimas - nebūkite naivūs, šiame pasaulyje nėra nemokamo sūrio, o jei tokį radote, netoliese ieškokite ir pelėkautų.

Komentarai