Ką reikia žinoti apie automobilio nuomą Italijoje?

Ką reikia žinoti apie automobilio nuomą Italijoje?


Italija – turistų pamėgta šalis. Pigūs skrydžiai, pigūs viešbučiai, pigi automobilių nuoma. Regis, gali keliauti per daug neišlaidaudamas. Bet ar tikrai taip yra? Skrydžiai ir nakvynė – atskira kalba , tačiau apie automobilių nuomą Italijoje norėčiau su Jumis pasidalinti keletu minčių.


Kiek kainuoja automobilio nuoma Italijoje?
Jei palyginsite automobilių nuomos kainas Italijoje su šios paslaugos kainomis kitose šalyse (užmirškite Ispaniją ar Portugaliją – tai išimtys ir lyginti čia nėra ką), pastebėsite, kad jos tikrai nesikandžioja, ir bent jau mažas automobiliukas, padėsiantis nevaržomai keliauti po šalį (ar salą), tikrai yra įperkamas. Tačiau nusprendus nuomotis automobilį, neužtenka tam skirti vien tik tiek pinigų, kiek kainuoja pati nuoma. Taigi, pirma skaudi tiesa apie automobilio nuomą Italijoje:  žema kaina reiškia didelę atsakomybę.


Kokia mano atsakomybė?
Pirmas dalykas, į kurį turite atkreipti dėmesį, rinkdamiesi automobilį nuomai Italijoje - kokia bus Jūsų atsakomybė, jei pakliūsite į avariją arba jei kas nors tą automobilį iš Jūsų nušvilps (retas, tačiau realus dalykas, ypač Kampanijos ir Apulijos regionuose). O atsakomybė, kaip taisyklė, visai nemaža – nuomojantis  mini ar ekonominės klasės automobilį atsakomybė avarijos atveju bus 800-1500 (skirtingose nuomos kompanijose - skirtingai), o vagystės atveju dar didesnė - 1000-2000. Atsakomybė už aukštesnės klasės automobilius augs proporcingai, o už 8-9 vietų mikroautobusus ji sieks 3000-3500. Kaip sužinoti, kokia atsakomybė numatoma Jūsų pasirinktam konkrečiam automobiliui? Ji bus lygi pasirinkto automobilio draudiminės išskaitos dydžiui (Cartrawler paieškoje žr. Nuostatos ir sąlygos -> Pilnas draudimas). Kodėl Jums tai turėtų rūpėti? Todėl, kad Italijoje nuomos kompanijos kliento kreditinėje kortelėje šaldo atsakomybės dydžio užstatus. Ir tai yra antra skaudi tiesa apie automobilio nuomą Italijoje: neproporcingai dideli užstatai rezervuojami kliento kreditinėje kortelėje. O tai jau pasidaro svarbu, planuojant kelionės išlaidas.

Kokį užstatą šaldo nuomos kompanijos Italijoje?
Kortelėse šaldomų užstatų dydžio nuomos kompanijos niekur neskelbia. Todėl labai prašau nebeklausti manęs, kokį užstatą šaldys viena ar kita kompanija – aš tikslaus atsakymo neturiu.  Žemiau pateikiami skaičiai nėra pagrįsti jokia oficialia dokumentacija, jie remiasi vien tik ankstesne klientų patirtimi ir visai nėra jokių garantijų, kad ateityje jie nesikeis. Taigi, standartinis užstato dydis už mini / ekonominės klasės automobilį, nepriklausomai nuo to, kuriame nuomos punkte Italijoje jis nuomojamas, nepriklausomai nuo nuomos laikotarpio ar kainos, iki šiol buvo toks:  Avis 150, Europcar 300,  Dollar 1000, Locauto 1100, Goldcar 1200, FireFly 1500, Maggiore 1600. Tikriausiai atkreipėte dėmesį į tai, kad Avis ir Europcar užstatai mažiausi. Tačiau tai nereiškia, kad ir Jūsų atsakomybė dėl to bus mažesnė. Atsakomybė nuomojantis mini klasės automobilį Avis‘e liks 850 avarijos ir 1700 vagystės atveju, o Europcar‘e, atitinkamai - 900 ir 1700 (o nuomojantis Fiat 500 (sunku pasakyti kodėl) – 1500 ir 2700). Iš kitos pusės, šių kompanijų siūlomos nuomos kainos yra šiek tiek aukštesnės už konkurentų. Tačiau, ar galima kaip nors sumažinti savo atsakomybę, o tuo pačiu ir kortelėje šaldomą užstatą? Taip, galima. Ir tai trečia skaudi tiesa apie automobilio nuomą Italijoje: atsakomybės sumažinimas, kainuoja brangiai.


Kiek kainuoja atsakomybės sumažinimas?
      Atsakomybę sumažinti galima dviem būdais:
1. Pasiimdami automobilį nuomos punkte galite nusipirkti papildomą draudimą – pilną draudimo paketą, Super CDW, Super draudimą, full insurance, zero excess package – vadinkite kaip norite. Po visais šiais pavadinimais slepiasi viena – šis draudimas sumažina kliento atsakomybę avarijos ir vagystės atveju nuo numatytos atsakomybės iki 0. Mažas nemalonumas – ne visuomet šis draudimas dengia stiklus ir padangas.  Dar didesnis nemalonumas – šis papildomas draudimas kainuoja nuo 20 / dieną ir daugiau, tokiu būdu padidindamas galutinę nuomos kainą dvigubai, o kartais net ir daugiau.  Tačiau esama  ir privalumų:
  • Jei frančizę (savo atsakomybę) apdraudžiate pačioje nuomos kompanijoje, sumažės ir šaldomo užstato dydis. FireFly ir Maggiore šaldys tik iki 200 - užstatą už kurą, Goldcar net ir to nedarys, nes baką kuro turėsite ir taip nusipirkti pas juos iš anksto, Dollar užstatą sumažins iki 350, Locauto - iki 450 (nepamiršote - kalbame apie mini klasės automobilio nuomą). Kaip bebūtų, tai jau nebe tos tūkstantinės sumos.  Tiesa, užstatai Avis ir Europcar kompanijose nesikeičia.
  • Jei jau taip nutiks, kad grąžinsite automobilį su naujais apgadinimais, už žalą mokėti nebereikės.
2. Galite įsigyti kompensuojamąjį frančizės draudimą iš trečios šalies (t.y. nuomos sandoryje nedalyvaujančios draudimo bendrovės).  Tai Axa Assistance draudimas, jei užsakote automobilio nuomą per Cartrawler arba Worldwide Insure draudimas, tinkantis užsisakius nuomą tiek per Cartrawler, tiek per bet kur kitur. Šio draudimo privalumai:
  •  palyginti žema kaina – apie 6 /dieną; 
  •  jis besąlygiškai dengia stiklus ir padangas.
Trūkumas vienas – prieš nuomos kompaniją Jūsų atsakomybė išlieka ta pati, todėl šis draudimas nemažina užstato. Esant reikalui, žalą iš pradžių apmokate nuomos kompanijai, o vėliau pinigus susigrąžinate iš draudimo bendrovės.

Tai koks gi būtų optimalus pasirinkimas nuomojantis automobilį Italijoje? 
  1. Apsilankykite InstantCars.eu (tai ne reklama, tiesiog kviečiu Jus  į savo svetainę);
  2. Atlikite automobilio paiešką ir išsirinkite tinkamą Avis arba Europcar pasiūlymą;
  3. Užsisakydami automobilį, pasirinkite papildomą Axa Assistance draudimą arba
  4. vietoje Axa Assistance draudimo įsigykite papildomą Worldwide Insure draudimą.
Tai ir bus tas optimalus variantas – išsinuomoti automobilį kompanijoje, kuri šaldo bene mažiausią užstatą, tuo pačiu apdrausti savo atsakomybę išvengiant žymaus sąnaudų padidėjimo. Visgi,  turiu įspėti, kad nežiūrint į nedidelį užstatą, pasirinkus tokį variantą draudiminės išskaitos suma Jūsų kreditinėje kortelėje privalo būti, Jūs tik išvengiate jos bereikalingo užšaldymo be svaraus pagrindo.

Komentarai

Salvija Miltakis sakė…
It is time for you to end your search for Automobiliu Nuoma (car rental), this is because we are here with our top-notch quality cars that you can rent for your entire trip to Vilnius. Worried about rates? Don’t be as our price rates are very much reasonable and to cut down your expenses, we also offer great discounts as well. Reach us at www.turbonuoma.it pick your rental car now. Our team is ready to help you all 24/7.

Automobiliu Nuoma | Automobiliu Nuoma Vilniuje | Automobiliu Nuoma Vilnius | Autonuoma | Masinu Nuoma | Pigi Automobiliu Nuoma Vilniuje | Ilgalaike Automobiliu Nuoma